URMA KIDS Бамбусова здела

Бамбусово тањирче за твоето бебе да јаде само.

 

1,100.00 ден

Опис

Како и секој родител и на тебе ти е потребна оваа бамбусова здела која е практична и безбедна за твоето бебе. Кога твоето бебе ќе започне со дохрана влечењто на танирчето и учењето на лажичката ќе му бидат омилена игра и занимација па затоа ова бамбусово тањирче ќе ти стане најдобар пријател. Бамбусовата здела има силиконско дно кое со вшмукување се лепи за столчето за хранење или на маса.

*За подобар вакум можеш да додадеш неколку капки вода под тањирчето.

Тањирчето е направено од 100% природен бамбус, без БПА, фалтати и други штетни материи. Бамбусот е одржлив и биоразградлив матерјал па кога го користиш ова тањирче не мораш да се грижиш дека во храната на најмалите има активни микроби и бактерии. Плус, допринесуваш во грижата за животната средина.

5 Бои

Тањирчето најдобро се лепи на мазни површини. На дрвени или текстурирани површини вшмукувањето може да биде намалено.

Сет од тањирче и лажичка.

 

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.