ARBOREAL COLLAGEN Bovine Колаген

Peptan® говедски колаген тип 1 е лесен за употреба и е совршен за оние што сакаат едноставен и иновативен начин на консумација, кој е приспособен на Вашиот секојдневен начин на живот.

Може да се употребува во кој било дел од денот, пред, со или после јадење.

Една супена лажица (8гр) на ден се меша во било каков пијалок, вода, чај, кафе, смути. Се препорачува да се конзумира минимум три месеци.

Peptan® говедски колаген тип 1 може лесно да се вклопи во секакви рецепти што ви се допаѓаат. Без разлика дали се додава во супа, топло чоколадо или во домашна торта, ќе уживате во истите придобивки за Вашето здравје.

Количината од 250гр е препорачана месечна доза.

1,900.00 ден

На залиха

Опис

Peptan® говедски колаген е тип 1, 100 % колагенски (хидролизиран) пептид без никакви додатоци, произведен по француска технологија.

Тип 1 е најчестиот тип на колаген, кој сочинува и до 90 % од органската коскена маса и опфаќа голем дел од нашата кожа, заби, тетиви, лигаменти, васкуларна лигатура и органи.

Биоактивните колагенски пептиди на Peptan® говедски колаген тип 1 го поддржуваат природното производство на колаген во Вашиот организам со тоа што го поттикнуваат Вашето тело да ја зголеми сопствената синтеза на колаген.

Со своите наномолекули брзо и лесно продира до целните ткива: кожата, коските, забите, тетивите, лигаментите, итн.

100 % природен прeпарат со висока чистота, кој содржи повеќе од 97 % протеини (сува тежина).

100 % хидролизиран колаген тип 1 (говедски).
Без адитиви.
Неутрален вкус и мирис.
Без конзерванси, вештачки бои и шеќери.
Без глутен.
Без ГМО.
Одлично се раствора дури и во студена вода.
Отпорен на топлина.

Peptan® говедски колаген, тип 1 може да биде особено корисeн за борба против брчките, борба против целулитот, подобрување на еластичноста и зголемување на нивото на влажност во кожата.

Mоже да доведе до зголемен раст на косата и ноктите, како и да ја намали кршливоста на ноктите.

Обезбедува поддршка при вежбањe: колагенот тип 1 во суштина е концентриран извор на глицин, кој му помага на телото да произведува креатин и може да помогне во поддршката на мускулната маса и вежбањето.

Може да го подобри квалитетот на сонот.

НУТРИТИВНИ ВРЕДНОСТИ / NUTRITIONAL VALUES
Опис / Description Вредности на 100 гр. / Results per 100g
Енергетска Вредност / Energy value 360 Kcal
1530 Kj
Протеини / Proteins > 90 гр./g
Јаглехидрати / Carbohydrates 0./g
од кои шеќери / of which sugars 0 гр./g
Масти / fats 0 гр./g
од кои заситени / of which saturated 0гр./g
Натриум Хлорид / Sodium Chloride 1.05 гр./g

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.