Сигрид и Ноќта

Автор: Јонс Мелгрен

400.00 ден

На залиха

Категории: ,

Опис

Сигрид нема склопено око веќе 30 години. Една ноќ, таа ќе слушне некакво гребење под каучот. Не е животно, а не е ниту дух. Тоа е Ноќта, која заталкала и дошла лак неа. Може ли некој да биде пријател со Ноќта?

“Сигрид и Ноќта” е приказна за едно чудно пријателство. Покрај тоа што е приказна за добра ноќ, ова е четиво и за возрасните читатели, кои ќе ги поттикне да размислуваат за загубата, тагата и за мирниот сон во современата ера на несоница.

Уникатниот визуелен свет на шведскиот автор Јонс Мелгрен создава емотивна и лирична сликовница што ќе ги стопли срцата на нејзините читатели.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.