BOOBOO Балзам за шепи за миленици

750.00 ден

Категории: , ,

Опис

BOOBOO Балзамот за шепи е органски лековит мелем од растително потекло, направен да ги смирува, третира, лекува и штити шепите, носот и кожата на вашето милениче. Идеален е за лекување на рани и штити од појава на хиперкератоза на перничињата на шепите, симптоми на алергија на шепите, повреди од екстремни временски услови, суви и иритирани лакти.

Начин на употреба: Користет ја шпатулата за да нанесете доволна количина од балзамот директно на саканата област. Масирајте додека не добиете мазна памномерна покривка и убав сјај. Најдобро време за нанесување е пред спиење или одмор, така мелемот најдобро ќе се апсорбира. Избегнувајте нанесување непосредно пред игра или шетање. Користете 2 до 3 пати на ден за суви и испукани шепи. За одржување, користете помеѓу 4 и 5 пати неделно.

Состав:

Вазелински албум, парафин ликвидум, масло од календула, шеа путер, восок од канделила, масло од рузмарин

 

 

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.