BOOBOO Shampoo Шампон за миленици

690.00 ден

Категории: , ,

Опис

BOOBOO Премиум Шампон за миленици одговара за сите типови на крзно. Безбеден за секојдневна употреба. Шампонот е хипоалерген, не ги иритира очите на миленичето, без сулфати и без парабени, со масло од бадем за нежно чистење на крзното и заштита на кожата. Остава пријатен мирис и го прави крзното млеко и сјајно.

Начин на употреба: 20-50мл од шампонот се нанесува на влажно крзно и нежно се масира за да продаре до кожата, се остава да делува неколку  минути и се плакне со млака вода.

Состав:

Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Sodium C14-16 Olefin Sulfonate, Polyquaternium-10, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Panthenol, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Maltitol, Xylitol, Pelvetia Canaliculata Extract, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Cocamide MIPA, Laureth-4, Citric Acid, Perfume

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.