Дракула

Автор: Брам Стокер
Издавач: ПОЛИЦА
Жанр: Белетристика, Роман
Број на страници: 507
Година на издание: 2020

470.00 ден

Категории: ,

Опис

Кога Џонатан Харкер е повикан да оди во Трансилванија на Карпатите во врска со купопродажба на недвижен имот, тој не знае дека влегува во дувлото на крволочниот вампир, грофот Дракула. Дракула спие во тивок гроб под својот пуст замок. погледот му е студен, а лицето му е смртно бледо.
Но, на неговите усни има подбивна насмевка – и капки свежа крв. Тој е мртов со векови, а сепак не може да умре…
Иако Брам Стокер не го измислил вампирот Дракула, влијанието од неговиот роман врз популарната култура е непобитно.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.