M Art Gallery Алка

MARTA POPA M Art Gallery

1,700.00 ден

Категории: , ,

Опис

Марта Поп Антоска дипломиран графичар и графички дизајнер е креатор на М Аrt Gallery.

М Art Gallery изработува уникатни уметнички дела, ентериерни стаклени решенија и парчиња накит од високо квалитетно италијанско стакло во свој сопствен препознатлив стил последниве 15години.

Процесот кој го користи за изработка на истите  претставува фасцинантна и уникатна техника. Комбинацијата на рачно изработени топени стаклени камчиња со инзвореден  уникатен дизајн ги прави овие дела со неповторлива уметничка вредност.

 

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.