NACOMI BABY NAPPY CREAM 50ML Крем

Кремот Nacomi Baby ефикасно ја регенерира и смирува иритираната детска кожа oд осип од пелена. Обезбедува соодветна заштита и хидратација за да го смири воспалението и да и помогне на кожата да ја врати својата мазност и мекост. Се бори против осип на пелена додека Ја смирува испуканата кожа, Спречува повторлива иритација, Дава мекост и Ефикасно ја навлажнува кожата. Кремот содржи пантенол и глицерин, кои се сензационални во справувањето со иритациите на кожата. Тие го смируваат осип и црвенило од пелена додека ја одржуваат кожата хидрирана. Пчелин восок го подобрува регенеративниот ефект на деликатната кожа на бебето и исто така го спречува губењето на вода. Составот на природни масла и путери има антиинфламаторно дејство и ја храни кожата.
Нанесете крем на чиста, сува кожа за време на менување на пелени. Користете го при осип на пелена и како превентивна мерка.

419.00 ден

Опис

Aqua Persea Gratissima Oil,Cetyl Alcohol,Prunus Amygdalus Dulcis Oil,Alba complexion,Glycerin,Olea Europaea, Fruit Oil,Butyrospermum Parkii Butter,Cetearyl Alcohol,Glyceryl Stearate,Shorea Stenoptera Seed Butter, Panthenol,Stearic Acid,Niacinamide Avena Sativa Kernel Extract, Hydrolyzed Rice Protein,Phytosterols,Sodium Lauroyl Glutamate,ParfumDehydroacetic Acid,Citric Acid,Ascorbyl Palmitate,Tocopheryl Acetate,Sorbitan Oleate, Sodium Benzoate,Potassium Sorbate,Benzyl Alcohol.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.