Промоција!

Oil&Carol Anita the Bananita Глодалка

640.00 ден

На залиха

Опис

Anita the Bananita е дел од новиот концепт на глодалки за бебиња од Oli&Carol. Дизајниран со ергономски облик ја прави глодалката лесна за држење и џвакање. Вклучувајќи низа текстури, како што се ребрастите испакнатини, ја прави многу пријатна за малите бебиња да ги смируваат непцата од кои никнуваат забите. Оваа мини глодалка за заби може лесно да се закачи за држачот за цуцла и да се џвака во движење.

Оваа “овошна” глодалка ги воведува децата во следење на здрави навики уште од мали нозе додека ги ублажува болките на непцата.

Глодалката помага при природниот развој на устата на бебињата додека ги стимулира нивните сетила. Секоја глодалка е рачно изработена една по една со 100% природна гума и рачно насликана со природни пигменти од растенија. Совршен одржлив подарок за бебиња!

6,5х6,5х3,7 см

Оваа мини глодалка за бебиња го помага природниот развој на устата на бебињата истовремено стимулирајќи ги нивните сетила. Секоја играчка за џвакање е рачно изработена една по една со 100% природна гума и рачно насликана со природни пигменти од растенија.

 • Направено со 100% природна гума од дрвјата Хевеа.
 • Мека, лесна за фаќање и безбедна за џвакање. Ги стимулира сетилата на бебето и ги смируа непцата при никнување на забите
 • Рачно насликани со безбедни, природни бои за храна.
 • Целосно безбеден за деца, нетоксичен. Сертифициран од Bureau Veritas. Без ПВЦ, БПА, фталати и нитрозамини.
 • Високо хигиенски, без мувла. Нема дупки во ниту еден од дизајните што го спречуваат присуството и растот на бактерии и мувла.
 • Еко-играчки, биоразградливи и еколошки.
 • Се користи како глодалка, играчки за капење, украсен предмет и друго.
 • Рачно изработено грижејќи се за секој детал. Може да има мали варијации во бојата и формата.

Миење и нега

За чистење, едноставно избриши ја играчката со вода со сапуница и влажна крпа.

Не стерилизирај и не чувај ги во фрижидер.

Играчки мора да се чуваат на суво место. Како и секој природен производ, играчките може да почнат да се обликуваатако се остават на влажна средина.

Се препорачува сушење на воздух помеѓу употребата.

Не оставај ј на директен контакт со сончева светлина или вештачка светлина долго време, бојата може да избледе.

Секоја играчка е различна. Производи на Oil&Carol се рачно изработени еден по еден, па малите несовршености се она што го прави секој производ уникатен.

Варијациите во температурата може да влијаат на обликот и волуменот на производот.

Отстрани го пакувањето и сите ознаки пред да му ја дадеш играчката на вашето дете.

 • Општествено одговорен. Со секоја купена играчка Oli&Carol, помага во многу социјални проекти.

Сертификати

Оваа играчка за заби и капење е 100% безбедна за бебиња, е во согласност со прописите:

 • Европски EN71 делови 1,2,3 и 12
 • Американски ASTM F963-17 и CPSIA

Производите на Oil&Carol се тестираат во меѓународно признати лаборатории како што се SGS или Bureau Veritas.

Фабрики се сертифицирани со BSCI (Business Social Compliance Initiative), која ги проценува условите на работници.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.