PURA PERLA Brightening Serum Серум за лице

30 мл.

880.00 ден

Категории: , , ,

Опис

Серум со ефикасна формула која ќе направи баланс на тонусот на кожата, изедналување на тенот и видно затворање на порите. Моќен антиоксиданс. Потребни се 6 недели редовно користење за видно избледување на флеки, спречување на појава на нови и израмнување на фини линии. Во нашата формула ја употребивме најдтабилната форма на витаминот ц –  тетрахексилдесил аскорбат, важен за сите со сензитивна кожа склона на иритации. Заедно со витаминот Е ја штитат кожата од штетните слободни радикалии предизвикани од прекумерно изложување на сонце. Комбинацијата на јојоба масло и сквалеин ќе ја хидрира кожата и ќе и даде здрав сјај. За крај, формулата е збогатена со уште еден агенс за избелување – ундесиленоил фенилаланин составен од природни аминокиселини за сите активни компоненти заедно да го подобрат изгледот на лицето.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.