PURA PERLA Hair Repair Serum Серум за коса

30 мл.

1,100.00 ден

Опис

Формула создадена за беспрекорна, совршена коса. Основа на серумот e марула тетраденан, емолиенс со потекло од Мадагаскар. Го штити влакното од надворешни вликанија создавајќи филм и е единствена природна алтернатива на силиконските капки. Сквалеинот дополнително помага во зајакнување на влакното со што косата добива исклучително убав и здрав сјај. Арганот и рицинусот се познати борци на сува коса а додатокот на витамин Е и витамин А го заокружуваат овој богат состав за репарирање на оштетена и третирана коса. Може да се употребува и како превенција кај здрава коса.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.