TIAM AC FIGHTING AHA BHA PHA TONER Тонер за лице

890.00 ден

Категории: , ,

Опис

Дизајниран за кожа склона на акни, овој тонер содржи АХА БХА ПХА со цел нежна ексфолијација на кожата, истовремено регулирајќи го себумот и нивото на масла и вода во кожата, оставајќи ја чиста, здрава и сјајна!

Состав:

Purified Water, Ethanol, Butylene Glycol, Glycolic Acid, Sodium Hydroxide, Lactic Acid, Gluconolactone, Polysorbate 60, Betaine Salicylate, Cassia Seed Extract, Lactobanic Acid, Salicylic Acid, Panthenol, Allantoin, Bergamot Oil, Sodium Hyaluronate

Како се користи:

На чиста кожа, нанесете со нежно тапкање за максимална апсорбација.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.