YOUR SECRET CRUSH Coffee Scrub Пилинг за тело

200 gr

1,180.00 ден

Нема на залиха

Опис

Помага при решавање на проблемите со акни, црнки, целулит, стрии, лузни, поткожни влакна. Ја хидратира кожата, ги отстранува мртвите клетки од површината на кожата, дава посебна мекост и сјај

Состав:

Coffee Robusta & Arabica, Himalayan Salt ,Coconut Oil ,Almond Oil ,Jojoba oil ,Olive Oil ,Walnut Oil ,Grape Seed Oil ,Vitamin E

Како се користи:

Се нанесува на влажна кожа (во текот на туширање/ миење на лицето), со кружни движења. Од како ќе се нанесе на целата површина , се остава 7 – 15минути да дејствува, а потоа се плакне со млака вода. Не се препорачува користење на гел за туширање и сапун по користењето на скработ. За брзи и видливи резултати потребно е редовно користење (3 пати неделно минимум) во комбинација со здрава храна и минимум 1 литар вода дневно.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.