ZUNICA Подлога МАКСИ

МАКСИ !

2,500.00 ден

Опис

ЅУНИЦА е бренд основан од две девојки, Маја и Моника. Маја и Моника решиле да ја основаат ЅУНИЦА и да направат современи повеќенаменски и практични еко подлоги со кои ќе ни го разубават и олеснат нашето секојдневние. Подлогите се изработени од 100% веганска кожа од термопластичен полиуртеан, кој како матерјал ги има сите придобивки што сакаме да ги има една бебешка подлога. Самиот матерјал е мек и издржлив и е прилично безбеден и ослободен од токсични својства.

МАКСИ е подлога чија примарна цел е – за дружби. Замислета си шаторско крило но многу попрактично, компактно, лесно за одржување и секако убаво. Оваа подлога за брзо ќе ви стане омиленото место за собирање и активности.

Се користи и како :

 • подлога за на пикник
 • подлога за детски активноси и дружба
 • подлога за на песок, за на плажа
 • подлога за под шатор за кампување
 • прекривка за маса

Подлогата е двострана а дебелината е околу 2мм. Лесно се пакува и ja собира во торба за да може да се транспортира на различни локации и со нea да доживееш многу авантури 🙂

МАКСИ е достапна во 5 бои и нејзината димензија е 140х140 cm.

Начин на одржување:

 • Слободно можете да ја намокриш подлогата
 • Ослободи ја од згужваност со поставување на подлогата на рамно и на Сонце или во сушара 3-5 мин на средна топлина
 • Не ја оставај подлогата влажна
 • Убаво исуши ја пред да ја здиплиш
 • Не кориси пегла за да ја израмниш подлогата
 • Бриши со сува или мокра крпа
 • Користи влажни марамици за бебиња
 • Употребувај средство за чистење на нежни површини
 • Не ја пери подлогата во машина
 • Не ја чисти со правосмукалка
 • Не користете средство со големо количество на хемикалии

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.