FRANKLY Арт Принт – Bowie / Oh no Love

Илустрацијава ја означува преобрaзбата на нашиот forever-омилен Bowie od Ziggy Stardust во Aladdin Sane, кој тој самиот ке го нарече “Ziggy goes to America”. Приспособена е од една од најпознатите фотографии од David Bowie на Masayoshi Sukita во која тој е облечен во импозантен костим од јапанскиот дизајнер Kansai Yamamoto, инспириран од јапанскиот kabuki театар. Сеуште во ликот на Ziggy и во сред турнеја која му носи светска слава и можност да соработува со неговиот long-time-favourite дизајнер Yamamoto, Bowie го пишува новиот албум Aladdin Sane, а овој костим ке биде само еден дел од наредната “Aladdin Sane” турнеја во 1973 година.

250.00 ден1,100.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , , ,

Опис

Нашите арт принтови се испринтани со незаменливиот high-end Canon Prograf 1.000 кој користи пигментирани бои (LUCIA PRO) со богат интензитет и трајност над 100 години (без избледување – canon-гаранција), на текстурирана, високо-квалитетна 250 грамска хартија.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.