Промоција!

GRAFITI GIA Чевли

red lack /black

Љубов на прв поглед ?

2,900.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , , , ,

Опис

Ти ја претставуваме GIA, дерби-чевлата што секој алтернативен гардеробер треба да ја има! Што ја прави GIA неопходна? GIA е едноставно најприлагодливото парче! Секојдневна е кога сакаш, а кога треба формална.Од работа можеш да одиш на забава, па дури и на свечен настан … без и да ја соблечеш GIA. Те убедивме? Единствената одлука која треба да ја направиш е дали сакаш да ја разиграш GIA со зелен ѓон. Ако не, секако не можеш да погрешиш со црн. Додека ја немаш, не знаеш колку ти е потребна… GIA. Нема враќање назад.

МАТЕРИЈАЛИ
Горен дел: 100 % кожа
Постава: Кожа
Висина на ѓон: 5 см
Врвки: Полиуретан
Внатрешна табаница: Кожа/Текстил
Ѓон: ТР(Термопластичен)

Компанијата Графити е основана во 1998 година.

Основачот и главен дизајнер доаѓа од училиштето Ars Sutoria-Milano и со својот автентичен и за него карактеристичен стил, ја создава линијата на обувки Grafiti.

Во периодот до 2009 година Графити остави белег на тинејџерската модна сцена во регионот. Цела генерација порасна со обувките на Графити. Денес, тие девојки, сега веќе возрасни , сè уште чуваат чевли на Графити во плакарите ,како спомен на тинејџерските денови. Чевлите на Графити од тој период беа лежерна линија и во милион бои. Како и обично во креативната работа, има периоди на заситеност и пад на инспирација, па во 2010 година Графити потпишува договор со големиот италијански бренд Tosca Blu Shoes и произведува обувки за нив. Во 2022 година, компанијата Графити, сега веќе позната компанија, на инсистирање на новата генерација во компанијата, која сака линијата Графити повторно да се врати со истата филозофија и нови тенденции, носи одлука за „comeback“.

И така започнува нова приказна.

Графити во соработка со модниот стилист Lucio Rigetto, создава нова колекција и филозофија која инсистира на емоции, а рационалноста е во втор план.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.