NACOMI Bakuchiol 2% Серум

30мл

1,000.00 ден

Нема на залиха

Категории: , ,

Опис

Револуционерен серум со 2% bakuchiol, нежно врши ексфолијација на кожата, поттикнувајки нејзинот обновување. Bakuchiol се смета за компонента со сличен механизам на дејство како ретинолот, а притоа помали шанси за можна иритација . Има одлични својства против стареење, ги намалува фините линии и брчките, и го поттикнува нивото на фибробласт клетките кои се одговорни за продцирање на колаген и еластин. Овој серум е збогатен со Marula Oil, Almon Oil, Flower Oil extract и Витамин Е, затегнувајки ја кожата и подобрувајќи ја нејзината текстура, за свеж, сјаен и здрав изглед.

Состав:

Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycine Soya Oil, Tocopheryl Acetate, Bakuchiol, Sclerocarya Birrea Seed Oil, Citrus Aurantium Amara Flower Extract, Jasminum Officinale Flower Extract, Lavandula Angustifolia Flower Extract, Paeonia Officinalis Flower Extract, Prunus Serrulata Flower Extract, Sambucus Nigra Flower Extract, Rosa Damascena Flower Oil, Helianthus Annuus Seed Oil.

Како се користи:

Нанесете доволна количина навечер на чиста кожа со нежна масажа пред нанесување на крема или масло. Може да се користи на секојдневна база, или преку еден ден за почетници. Кај сензитивна кожа започнете со 2 до 3 пати неделно.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.