NACOMI TELOMERE THERAPY WITH PEPTIDES 30 ML Серум

Со годините, нашите клетки се делат, и на секое делење отпаѓа по малку од теломерот, придонесувајќи кон видливи знаци на стареење, кои се посебно изразени и кај кожата како наш најголем орган. Теломерите со времето се скратуваат, а нивната должина ја укажува брзината со која телото старее. Правилната нега и заштита на кожата го забавува овој процес и придонесувајќи да се поттикне синтезата на колаген. NACOMI NEXT LEVEL Telomer Тherapy & Peptides серумот е интензивна формула за нега со цел превенција на знаците на стареење и одржување на еластичноста на кожата. Блендот на активни состојки Lapagyl™ е напреденкомплекс од био- активни состојки кои докажано го одложуваат скратувањето на теломерите, одржувајки го младешкиот изглед на кожата. Покрај овој комплекс, формулата содржи пептиди, трехалоза, хијалуронска киселина, витамин Е и глицерин, со цел лицето да добие здрав сјај и правилна хидратација. Клинички докажано ја враќа свежината на лицето и им помага на старите клетки на кожата да создадат колаген и еластин поефикасно. Создаден за намалување на осетливите состојби на кожата, минимизирање на изгледот на фините линии, како и превенција на нови знаци на стареење.
Серумот може да се користи секојдневно наутро и/или навечер, после миење на лицето, пред нанесување на креми. Вмасирајте на лицето, вратот и деколтето. Може да се комбинира и со серуми од типот на ретинол, АХА & BHA киселини, ниацинамид и слично.

990.00 ден

Категории: , , ,

Опис

Состојки:

Aqua, Trehalose, Cetyl Alcohol, Glycerin, Persea Gratissima Oil, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Orbignya Oleifera Seed Oil, Hydrogenated Farnesene, Brassica Campestris Seed Oil, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Acetyl Hexapeptide-8, Tabebuia Impetiginosa Bark Extract, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Sodium Hyaluronate , Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Propanediol, Citric Acid, Ethylhexylglycerin, Benzyl Glycol, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Dehydroacetic Acid, Raspberry Ketone, Sodium Lauroyl Glutamate, Sodium Benzoate, Benzyl Alcohol.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.