NACOMI Salicylic Acid Body Cream Крема за тело

100 ml.

1,099.00 ден

Опис

Kрема за тело наменета за кожа која што е склона кон акни. Комбинацијата од ниацинамид и салицилна киселина помага при намлување на несовршеностите и ја редуцира појавата на хиперпигментација, ja намалува видливоста на порите и го намалува производството на себум. Збогатена со баобаб масло, масло од семки од грозје и сладок бадем кој даваат длабинска хидратација, ја регенерираат и ја прават кожата мека и сјајна.

Состав:

Aqua, Cetyl Alcohol, Niacinamide, Glycerin, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Propanediol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Salicylic Acid, Adansonia Digitata Seed Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Vitis Vinifera Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Coco-Caprylate/Caprate, Sodium Polyacrylate, Tocopheryl Acetate, Stearic Acid, Dextrin, Polydextrose, Amylopectin, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Parfum, Sodium Hydroxide, Sodium Lauroyl Glutamate, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol.

Како се користи:

Нанесете одредена количина на чиста кожа. Нежно масирајте и почекајте да се впие.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.