NATURA SIBERICA Royal Caviar Ревитализирачки серум за лице

30 мл

ЕЛАСТИЧНОСТ • ХИДРАТАЦИЈА
БЕЛУГА КАВИЈАР • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • Д-ПАНТЕНОЛ

 

1,360.00 ден

Категории: , ,

Опис

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Наутро и/или навечер, нанесете мала количина на чиста кожа. Погоден за секојдневна употреба. За најдобри резултати користете со ROYAL CAVIAR / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА ЗАТЕГНУВАЊЕ.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SACHARIDE ISOMERATE, CAPRYLYL/CAPRYL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, FUSEL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, POLYGLYCERYL-5 OLEATE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, PANTHENOL, IRON OXIDES, TITANIUM DIOXIDE, MICA, CAVIAR EXTRACT, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACTʷʰ, CETRARIA NIVALIS EXTRACTʷʰ, LARIX SIBERICA NEEDLE EXTRACTʷʰ, CETRARIA ISLANDICA EXTRACT, SODIUM HYALURONATE, CAMELIA SINENSIS LEAF EXTRACT*, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT EXTRACT*, URTICA DIOICA LEAF EXTRACT*, PINEAMYDOPROPYL BETAINEPS, HIPPOPHAE RHAMONOIDESAMIDOPROPYL BETAINE, NIACINAMIDE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM CARBOMER, PARFUM, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, CITRIC ACID.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.