NACOMI MULTI LEVEL HYDRATATION FACE CRЕАM 50ML Крема

Крем наменет за сува, дехидрирана и иритирана кожа. Богата формула со состав од природни масла како авокадо, баобаб масло, бадем и шеа путер ќе се погрижат за мекоста и еластичноста на кожата. Заедно со ниацинамидот и 4те форми на хијалуронска киселина, трехалосе, уреа и глицеринот ќе се погрижат да ја обноват и зајакнат хидролипидната бариера на кожата.
Нанесете одредена количина на лицето и нежно масирајте. Оставете додека не се апсорбира целосно. Избегнувајте контакт со очи. Производ за надворешна употреба.

970.00 ден

Нема на залиха

Категории: , , ,

Опис

Состојки:

Aqua, Propanediol, Cetyl Alcohol, Persea Gratissima Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Butyrospermum Parkii Butter, Niacinamide, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Shorea Stenoptera Seed Butter, Tocopheryl Acetate, Sorbitol, Stearic Acid, Adansonia Digitata Seed Oil, Serine, Algin, Pullulan, Trehalose, Urea, Allantoin, Olea Europaea Fruit Oil, Ascorbyl Palmitate, Phytosterols, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Lactic Acid, Glycerin, Ethylhexylglycerin, Raspberry Ketone, Sorbitan Oleate, Benzyl Glycol, Caprylyl Glycol, Disodium Phosphate, Polyglyceryl-3 PCA, Pentylene Glycol, Glyceryl Polyacrylate, Parfum, Potassium Phosphate, Sodium Lauroyl Glutamate, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.