PURA PERLA Пилинг за лице со Каолин глина

50 грама

500.00 ден

Категории: , ,

Опис

Пилинг за лице со Каолин глина за сува и нормална кожа. Со нежната екфолијација се отстрануваат мртвите клетки од површината на кожата. Новата кожа е помека, посјајна и негувана. Со редовно користење значително се намалуваат акни, митесери, поткожни влакна и лузни.

Употреба:

нежно се масира лицето 3-4 минути избегнувајќи ја регијата околу очите, носот и устата. После масирањето се остава уште 3-4 минути маслата да се впијаат во кожата. Се мие со млака вода. Истото се повторува неколку пати неделно. Пилингот не смее да дојде во контакт со метал, па се зема со рака, дрвена или пластична лажичка.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.