NACOMI Brightening Face Toner Тонер за лице

100 мл.

690.00 ден

Категории: , ,

Опис

Тонер за секој тип на кожа со АХА киселини (цитрична киселина, млечна киселина и тартарична киселина), екстракт од црн жен шен и сок од алое вера. Пилингот со употреба на киселини овозможува темелно отстранување на мртвите клетки од кожата. Збогатен е и со витамин Ц кој помага за здрав и блескав изглед на уморната кожа со неизедначен тен.

Состав:

Aqua, Glycerin, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Sorbitan Oleate Decylglucoside Crosspolymer, Phenoxyethanol, Musa Sapientum Fruit Extract, Eleutherococcus Senticosus Root Extract, Litchi Chinensis Pericarp Extract, Rubus Idaeus Fruit Extract, Acer Saccharum Extract, Citrus Limon Peel Oil, Tartaric Acid, Lactic Acid, Citric Acid, Glucose, Parfum, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Sodium Hydroxide, Trisodium NTA, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.

Како се користи:

Протресете пред употреба. Нанесете на туфер или на чисти раце и нанесете на кожата со кружни движења. Избегнувајте контакт со очи. Производ за надворешна употреба.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.