NACOMI OMI Facial Massager Cleanser Brush Чистач за лице

3,990.00 ден

Опис

Ова е иновативен уред кој ги комбинира предностите на термотерапијата, фототерапијата и ви помага да добиете сјајна и младешка кожа! Ефикасно ги чисти порите, спречувајќи формирање на мозолчиња и црнки. Помага во ексфолијација на мртвата кожа, оставајќи ја кожата мазна и сјајна, Пулсната масажа помага за тонирање на мускулите на лицето и ја враќа еластичноста на кожата, Благата топлина што се емитува за време на масажата ја зголемува апсорпцијата на активните состојки содржани во козметиката за нега на кожа, обезбедувајќи нивна максимална ефикасност. Користи широк спектар на LED светло, кое, во зависност од избраниот режим, има ефект против брчки, помага да се изедначи и осветли тонот на кожата, го спречува создавањето дамки и го намалува воспалението.

Средство за чистење лице: Намокрете го лицето и потоа нанесете го средството за чистење лице кое сте го избрале. Вклучете го уредот со држење на копчето за вклучување. Изберете го соодветниот интензитет на вибрации. Нежно масирајте ја кожата со кружни движења една минута. Исплакнете го и исушете го лицето. * Фототерапија: изберете го соодветниот режим на фототерапија. Нанесете производ за нега на кожата за максимална апсорпција. Нежно масирајте ја кожата, работејќи нагоре. Правилното одржување и нега на уредот го продолжува неговиот животен век, затоа, пред и по секоја употреба, темелно исчистете го. Од хигиенски причини, препорачуваме да го користи уредот само од едно лице. Прилагодете ја фреквенцијата на користење на уредот на потребите на вашата кожа. Не полнете го апаратот ако забележите оштетен кабел на полначот. Пред полнење, проверете дали кабелот на полначот е сув и не е изложен на влага.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.