NACOMI Yoga Face Cream Крема за лице

50 мл.

860.00 ден

Нема на залиха

Категории: , ,

Опис

Уникатна крема која ќе и даде на кожата сјаен изглед, длабинска хидратација и регенерација. Се бори со знаците на стареење на кожата, обезбедувајќи и поздрав изглед, а истовремено ја зајакнува бариера на кожата, и помага да ја задржи влажноста, како и да го одржува водениот баланс на клетките. Има богата текстура и дава свиленкасто чувство. Збогатена со цветни масла од роза, божур, јасмин, лаванда, цвет од цреша и цвет од портокал ја навлажнува и измазнува кожата, ги зајакнува колагенските влакна, ги смирува иритациите и ги намалува фините брчки. Ги штити клетките од фотостареење и на тој начин ја одржува кожата мазната и цврста. Заедно со трехалосето и ниацинамидот, ги измазнува брчките и ја подобрува еластичноста на кожата, одложувајќи го процесот на стареење.

Состав:

Aqua, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Mangifera Indica Seed Butter, Coco-Caprylate/Caprate, Propylheptyl Caprylate, Cetyl Alcohol, Propanediol, Hydrogenated Farnesene, Niacinamide, Trehalose, Hydrolyzed Yeast Extract, Tocopheryl Acetate, Glycine Soja Oil, Polyglyceryl-3 PCA, Paeonia Officinalis Flower Extract, Lavandula Angustifolia Flower Extract, Citrus Aurantium Amara Flower Extract, Jasminum Officinale Flower Extract, Prunus Serrulata Flower Extract, Sambucus Nigra Flower Extract, Ligustrum Lucidum Seed Extract, Rosa Damascena Flower Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Polyglucuronic Acid, Tocopherol, Lecithin, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Potato Starch Modified, Dehydroacetic Acid, Sodium Citrate, Potassium Cetyl Phosphate, Sodium Chloride, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Parfum, Benzyl Alcohol, Cl 14720, Cl 42090, Cl 28440.

Како се користи:

Нанесете мала количина од кремот на исчистеното лице и нежно масирајте. Избегнувајте контакт со очи. Производ за надворешна употреба.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.