NACOMI ANTI ACNE FACE TONER 100ML Тонер

Тонер кој помага во борбата со акни,  содржи 3% ниацинамид и 5% гликолна киселина кој ги ексфолира мртвите клетки од површината на кожата и го регулира прекумерното лачење на себум, дисколорации и го зголемува производството на колаген. Збогатен со Витамин Б3 и екстракти од жен шен , зелен чај и екстракт од овес кои смирува иритациите, ја регенерира кожата и ги смирува црвенилата од акни.
Протресете пред употреба. Нанесете на туфер или чисти раце и нанесете на кожата со кружни движења. Избегнувајте контакт со очи. Производ за надворешна употреба.

690.00 ден

Категории: , , ,

Опис

Состојки:

Aqua, Glycolic Acid, Glycerin, Niacinamide, Sorbitan Oleate Decylglucoside Crosspolymer, Phenoxyethanol, Avena Sativa Kernel Extract, Althaea Officinalis Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Eleutherococcus Senticosus Root Extract, Parfum, Sodium Citrate, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Sodium Hydroxide, Trisodium NTA, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.