PURA PERLA Antioxidant Серум

30 мл

900.00 ден

Категории: , ,

Опис

Серумот за масна и проблематична кожа е целосна замена за хидратантна крема. Иако 100 % маслен има брза апсорбирачка моќ и се впива во кожата веднаш  хранејќи ја со богатиот состав на витамини и минерали. Со долготрајно дејство. Во составот е вклучено фамозното мароканско аграново масло – познат борец на акни и брчки. Содржи дури 80 % масни киселини, извор е на витамин А и Е, на каротен, сквалеин и фенол што го прави борец бр. 1 на слободните радикалии. Ноќната јаглика, богата со гамалинолејска киселина помага во регенерација на клетките, помага при нивно зацелување и ја враќа еластичноста на кожата. Чајното дрво е ефективен противник на бактерии, габи, вируси и спречува инфекции. Лавандата го дава финалниот смирувачки ефект. Производ кој е природен антисептик. Ќе ја нахрани кожата, ќе спречи воспаленија и ќе ја заштити од акни и флеки.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.