NACOMI LIGHT BODY BUTTER FOR PREGNANT WOMEN 100 ML Путер

Навлажнувачки и регенерирачки шеа путерот кој длабинкски ја хидрира и измазнува кожата на целото тело. Збогатен со витамини Е и Ф, кои ја стимулираат синтезата на колагенските влакна, ја зацврстуваат и тонизираат кожата. Покрај тоа, го изедначува тонусот нс кожата, ги намалува флеките и го спречува создавањето на стрии.
Путерот треба да се користи од првите денови од бременоста. Ако е можно, дури и еден месец пред бременоста и еден месец по породувањето.

660.00 ден

Категории: , ,

Опис

Состојки:

Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Theobroma Cacao Seed Butter, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Plukenetia Volubilis Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Cetyl Alcohol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Stearic Acid, Sodium Lauroyl Glutamate, Tocopherol, Benzyl Alcohol, Parfum, Dehydroacetic Acid, Benzyl Salicylate, Limonene, Linalool, Citronellol.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.