NACOMI Niacinamide Face Cleansing Gel Гел за чистење лице

150 ml.

590.00 ден

Опис

Нежен антибактериски чистач за лице наменет за проблематична кожа и кожа склона кон акни збогатен со ниацинамид, пантенол и Elastab ™. Дополнително збогатен и со пробиотик за да ја заштити бариерата на кожата оставајќи ја мека и чиста.

Состав:

Aqua, Lauryl Glucoside, Glycerin, Sodium Cocoyl Isethionate, Niacinamide, Sorbitol, Lactitol, Potassium Palmitoyl Hydrolyzed Wheat Protein, Hexamidine Diisethionate, Microcrystalline Cellulose, Panthenol, Lecithin, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Xylitol, Citric Acid, Glyceryl Stearate, Glycol Distearate, Cellulose gum, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Sodium Hydroxide, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Parfum, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, 2-Phenoxyethanol.

Како се користи:

Нанесете на полувлажна кожа и нежно масирајте. Исплакнете со млака вода.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.