NACOMI No more pores 2% Salicylic Acid Серум

30мл

430.00 ден

Категории: , ,

Опис

Серум со ексфолијантно дејство на база на 2% салицилна киселина за подобрување на текстурата на кожата. Салицилната киселина е совршена за намалување на видливоста на порите, ги отсртанува мртвите клетки од површината на кожата и го редуцира вишокот себум, превенирајќи појава на акни. Збогатена со активен јаглен, ја намалува појавата на црнки, ги чисти истите и го изедначува тенот, а истовремено има антибактериски својства. Благодарение на витаминот Б3 односно ниацинамид, се добива ефект на смирување на црвенилата на кожата, превенција на флеки како и контрола на себумот.

Состав:

Aqua, Niacinamide, Glycerin, Salicylic Acid, Charcoal Powder, Amylopectin, Polydextrose, Dextrin, Citric Acid, Xanthan Gum, Cellulose, Hectorite, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol.

Како се користи:

Нанесете на чисто лице со нежна масажа веднаш после миењето на лицето. Препорачан интензитет на користење е 3 пати неделно, идеално би било тоа да е во вечерната рутина. Доколку користите ретинол, користете го во алтернативни денови.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.