TIAM Panthenol Moist Cream Крема за лице

1,260.00 ден

Категории: , ,

Опис

Кремаста текстура која лесно се нанесува без да остава чувство на лепливост. Оваа крема богата со пантенол е идеална за кожа на која и е потребна максимална хидратација и навлажнување.

Состав: Purified Water, Panthenol (10%), Butylene Glycol, Sunflower Seed Oil, Glycerin, 1, 2-hexanediol, Cetearyl Alcohol, Cetearylolibate, Sorbitanolibate, Caprylic/capric Trigly Ceride, Betaine, Hydroxyethyl Acrylate/sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Dimethicone, Beeswax, Ethylhexyl Glycerin, Arginine, Carbomer, Allantoin, Xanthan Gum, Lemon Peel Oil

Како се користи: Нанесете ја како последен чекор од рутината, нанесете доволна количина и нежно измасирајте- соодветна и за утринска и за вечерна рутина.

 

 

 

 

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.