НАРАКА

Автор:  Никола Кузелов

Издавач:  МЦСП

ИСБН: 978-608-4689-75-1

Илустратор:  Златко Стровјановски

Жанр:  научна фантастика, дистопија, сајберпанк

Број на страници:  108

Година на издание:  2021

250.00 ден

Категории: , Ознака:

Опис

Приказната го следи протагонистот кој живее во непозната дистописка доба додека во светот владее смртоносниот вирус ЈАСК-р3. Сите луѓе се затворени во своите домови и живеат закачени на кабли за напојување како атрофирани суштества. Една вечер тој донесува одлука дека ќе прекине со послушноста и ќе излезе надвор во потрага по промена. По долго лутање, во внатрешноста на една планина наоѓа скриен град – Нарака. Во градот живеат заштитени  менаџерите на општеството и останатите моќници. Овде ја запознава Лилит, млада девојка, ќерка на покојниот креатор на Нарака, која останатите менаџери ја чуваат затворена во дијамантски кафез и ја злоупотребуваат. Штом обичните граѓани ќе пробијат во скриениот град и ќе кренат револуција, тој ја користи приликата да ја спаси Лилит и заедно да избегаат.

 

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.