NOMAD CUBES Подлоги

1,600.00 ден

Само 2 останати во залиха

Категории: , ,

Опис

НОМАД е креативно студио за дизајн и архитектура основано во 2020г од Ана Секуловска – дипломиран инженер архитект.
Освен стручните проектантски услуги, во студиото се изработуваат дизајнерски производи за ентериер.

Во своите производи Номад се стреми кон имплементација на стари занаетчиски техники во современа стилизирана форма со што создава единствени и возбудливи акценти во просторот.

Секое парче е рачно изработено со особено внимание на деталите. Материјалот што се користи за изработка на производите е Креанит – еколошки композитен материјал што студио Номад го развива и изработува наменски само за оваа колекција.

Производите се изработени по принципот на нула отпад и доаѓаат спакувани во соодветно дизајнирана еко амбалажа.

Сетот се состои од две шестоаголни подлоги 13х13cm

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.