PURA PERLA Makeup Remover Маслен отстранувач на шминка

30 гр.

500.00 ден

Опис

Лесно ја растопува шминката, ја отстранува нечистотијата од лицето и ја остава кожата хидрирана и свиленкасто нежна. Начин на употреба: нанесете мала количина на лицето и нежно масирајте додека шминката целосно не се стопи. Се измива со млака/топла вода. Одговара на сите типови кожа.

Составен е од растителни масла и путери, збогатен со хидролизиран протеин од пченица и екстракт од краставица. Без парабени, без ГМО, без минерални масла, без боја и арома.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.