Промоција!

Trust My Sister Oil for low-porosity hair Масло за коса

Масло за длабинско потхранување и регенерирање

100 мл

285.00 ден

На залиха

Категории: , ,

Опис

Овозможува соодветна нега без да го наруши природниот баланс на косата. Косата со ниска порозност е често проблематична за стилизирање. Благодарение на ова масло, дури и најпроблематичната коса, која лесно се масти, ќе го врати својот природен сјај волумен и виталност. Комбинацијата од кокос, баобаб и сончогледово масло заедно со путер од какао и шеа путер овозможуваат длабинско потхранување и регенерирање. Самата комбинација овозможува да се врати природниот баланс на скалпот и да се стимулира раст на косата.

Нанес неколку капки по долж косата, на влажна коса и измасирајт го скалпот. Остави неколку часа па исплакни.

Helianthus Annuus Seed Oil, Cocos Nucifera Oil, Adansonia Digitata Seed Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Theobroma Cacao Seed Butter, Tocopheryl Acetate, Parfum.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.