AND SHINE THE YOUTH PATCH Лепенки против брчки

2 лепенки- третман на брчки со видливи подмладувачки ефекти до 6 дена
4 лепенки- длабока нега и подмладување на кожата за 2 недели
8 лепенки- длабка нега и подмладување на кожата за 4 недели

790.00 ден2,360.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , , Ознака:

Опис

Третман на брчки со “микронидлинг“ технологија: Хидрира, пополнува и ги намалува изразните линии уште од првата апликација.

Намалете ги изразените линии и направете ја вашата кожа совршена преку ноќ со нашата патентирана комбинација на високо ефективни активни состојки користејќи “микронидлинг“ технологија. Секој лепенка се состои од 900 саморазградливи микро -игли со 17 mg активни состојки, кои се шират низ епидермисот и продираат внатре во кожата. При користење на нашите лепенки, иновативната микроструктура на високо активни состојки се раствора во горниот слој на кожата и на тој начин ефикасно ја храни однатре. Секоја микро -игла е широка околу 90 микрометри, што ја прави тенка како човечка коса. Ова ја прави апликацијата целосно безболна и 100% безбедна за употреба.

 

Како се користат:

– Исчистете ја кожата и целосно исушете ја. Внимателно за да избегнете допир на микроструктурата, излупете ги белите налепници од границите на лепенката.

– Нанесете ја лепенката со микроструктурата свртена кон кожатата на подрачјето на кое му треба дополнително внимание, особено нозете, назолабијалните линии и линиите на внатрешната страна на очите.

-Притиснете ја лепенката нежно на вашата кожа 2-3 минути, за да ја активирате микроструктурата на активните состојки. Повторете го процесот со втората лепенка. Оставете да делува најмалку 4 часа или преку ноќ. Следниот ден, внимателно отстранете ги лепенките и подгответе се да СЈАЕТЕ.

Кои активни состојки ги користи “ANDSHINE YOUTH PATCH“?

Нашата формула комбинира 3 природни состојки: хијалуронска киселина, вкрстена поврзана хијалуронска киселина и AХП-8 пептид на ппатентирана микро-конусна гел лента лента: хијалуронска киселина (ХА) е како магнет за вода што може да издржи до 1000 пати поголема тежина во вода и природно се наоѓа во нашата кожа. Сепак, молекулите на ХA се премногу големи за да навлезат во кожата при површни апликации како навлажнувачи и серуми. Нашите лепенки со микро конусна технологија ја аплицитаат ХА директно под кожата, за трајни придобивки од хидратацијата.

Вкрстената хијалуронска киселина (КЛХА) е патентирана состојка која трае 4 пати подолго во кожата од ХА, која се користи за прв пат на лепенка за микроконус. Пептид Аргирелин® (АХП-8). Природен хексапептид кој ја намалува контракцијата на мускулите и се смета за локална алтернатива на ботулински токсини (ботокс). AХП-8 го дестабилизира комплексот SNARE, намалувајќи го формирањето на експресивни линии предизвикани од контракција на мускулите на површината на кожата и го инхибира ослободувањето на глутамат, што е показател за активноста на брчките. Тестовите во живо покажаа намалување на длабочината, обемот и должината на брчките и позитивен ефект врз мазноста на кожата. (Прочитајте повеќе на www.lipotec.com). AХП8, исто така, го подобрува генералниот резултат за фото -оштетувањето по повторна употреба.

Лепенки се клинички докажани и дерматолошки тестирани на сите типови кожа. Примената на нашите лепенки не остава никаква трага на вашата кожа и нема да предизвика инфекција доколку правилно се користат. Нашиот најсовремен производствен капацитет во Јужна Кореја подлежи на строги прописи за квалитет и се произведува според меѓународни стандарди за квалитет (SGS-ISO 22716-Козметика-Упатство за добри производствени практики (GMP)), за да се обезбеди највисок квалитет на состојките и материјалот.

Лепенки се без мириси, парабени, силикони, сулфати, алуминиум, бха, формалдехиди, фталати, минерални масла и синтетички бои. Тие не се тестирани на животни и се создадени од природно добиени производи. (“Cruelty free” и веган.)

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.