BIBS Сет цуцли IVORY/RUBY

600.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , , ,

Опис

При изборот на цуцла, навистина е важно материјалот да е погоден за чувствителна кожа на бебиња. Затоа, барањата за цуцли се особено важни. Она што е исто така многу важно е нивната безбедност. BIBS цуцлите се ослободени од штетни состојки, нивната форма е доста лесна за упортеба, и се разбира лесно се одржливи.

Светски познатите цуцли BIBS, со карактеристичен тркалезен штит и апсорбирачки дел во облик на цреша, им даваат на децата удобност и безбедност скоро 50 години.

Вшмукалниот дел е изработен од 100% природна гума. Природната гума е свиленкаста, мека и флексибилна и му дава на бебето природно чувство на цицање. Заоблениот, лесен штит се соочува далеку од лицето на детето. Ова обезбедува снабдување со воздух на чувствителната кожа во пределот на устата и ја намалува иритацијата.

Добивате 2 цуцли во убава амбалажа, што исто така може да биде одличен подарок.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.