HEIMISH Artless Glow SPF50+ PA+++ Крема за лице

1,220.00 ден

Категории: , , ,

Опис

ARTLESS GLOW BASE SPF50+ PA+++ – база за шминка која штити од УВА и УВБ зраци , оставајки ја кожата светкава, мазна и нежна, камуфлирајки ги сите несовршености. Совршена да се користи под шминка, но и без шминка за уште поприроден изглед. Штити од УВА и УВБ зраци , фактор 50, истовремено оставајки ја кожата хидрирана, здрава и мазна. Совршена како последен чекор од утринската рутина, пред нанесување на шминката.

Состав:

Water,Butylene Glycol,Ethylhexyl Methoxycinnamate,Ethylhexyl Salicylate,Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid,Stearyl Alcohol,Triethanolamine,Octocrylene,Niacinamide,Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate ,Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer ,Butyl Methoxydibenzoylmethane,Synthetic Fluorphlogopite,Titanium Dioxide (CI 77891),Mica (CI 77019),PEG-100 Stearate,Hydrogenated Lecithin,Glyceryl Stearate,Beeswax,Caprylyl Glycol,Carbomer,Adenosine,Disodium EDTA,Tin Oxide ,Carmine,Thymus Vulgaris (Thyme) Leaf Extract,Origanum Majorana Leaf Extract,Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extractact,Rosa Canina Fruit Extract,Perfume

Како се користи:

По нанесување на кремата како последен чекор од вашата рутина, нанесете СПФ 20-30минути пред изложеност на сонце.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.