NACOMI Ceramides 5% Серум

30мл

972.00 ден

Категории: , ,

Опис

Церамидин серум, збогатен со пептиди и активни природни состојки, кој ја ревитализира кожата и стимулира обновување на хидролипидната бариера. Истовремено ја смирува иритираната кожа, ја навлажнува, го обновува природниот баланс на кожата и има ефект против стареење. Инча инчи и маслото пасифлора заедно со глицеринот овозможуваат длабинска хидратација и обновување на кожата. Овој серум создава протективен слој од надворешните влијанија истовремено смирувајки ја иритирана кожа. Идеален за сува кожа, како и сите други типови на кожа кои се во таква состојба, со знаци на затегнатост и иритација.

Состав:

Aqua, Coco-Caprylate/Caprate, Glycerin, Panthenol, C12-15 Alkyl Benzoate, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Hydrolyzed Yeast Protein, Passiflora Incarnata Seed Oil, Plukenetia Volubilis Seed Oil, Ceramide NG, Ceramide NP, Ceramide AP, Ceramide EOP, Phytosphingosine, Tribehenin, Sodium Lauroyl Lactylate, Sodium Lauroyl Glutamate, Cholesterol, Xanthan Gum, Carbomer, Ethylhexylglycerin, Tocopherol, Dehydroacetic Acid, Palmitoyl Hexapeptide-12, Benzyl Alcohol, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Phenoxyethanol.

Како се користи:

Нанесете мала количина на чисто и суво лице за време на дневната и вечерната рутина со нежна масажа и тапкање пред користење на крема или масло. Може да се користи по потреба, или доколку се работи за сува кожа на секојдневно ниво, наутро и навечер. Церамидите можат да се комбинираат со скоро сите активни состојки, како ретинол, киселини, ниацинамид и слично.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.