NACOMI CHRISTMAS EVENING BODY SET

990.00 ден

Категории: , ,

Опис

Заборавете на грижите од секојдневниот живот и потопете се во магичната атмосфера на Божиќ со нашиот извонреден сет за тело. Во него ќе најдете се што и е потребно на вашата кожа за да стане убава и мазна. Од освежителен пилинг кој нежно ја чисти кожата, до путер за тело што интензивно ја навлажнува и храни. Комплетот ќе ја направи кожата свиленкаста мазна, а слатките ноти ќе создадат атмосфера во која Божиќ ќе донесе не само радост, туку и мир и хармонија. Сетот вклучува: Божиќна вечерна пена за тело пилинг 180 мл Пена која што се топи на кожата ќе го направи капењето задоволство, а скработ ќе ја разгали вашата кожа. Составот збогатен со сорбитол и глицерин ќе ја остави кожата навлажнета, кадифено мазна и прекрасно мирисна. Божиќен вечерен путер за тело 100 мл Го обвива телото и ги маѓепсува сетилата, комбинирајќи ноти на слатки ароми. Богата со хранливи материи, ја навлажнува и регенерира кожата, обезбедувајќи чувство на релаксација и задоволство, како магична вечер исполнета со празнична топлина.
СОСТОЈКИ

Christmas evening foam body scrub INCI: Sucrose, Aqua, Glycerin, Sodium Cocoyl Isethionate, Coco-Glucoside, Sorbitol, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Parfum, Sodium Chloride, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol. Christmas Evening Body Butter INCI: Aqua, Butyrospermum Parkii Butter, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Polyglyceryl-3 Distearate, Cetyl Alcohol, Helianthus Annuus Seed Oil, Theobroma Cacao Seed Butter, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Sorbitol, Parfum, Triethyl Citrate, Tocopheryl Acetate, Glyceryl Stearate Citrate, Vaccinium Corymbosum Fruit Extract, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Lactic Acid, Dehydroacetic Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Sodium Hydroxide, Benzyl Alcohol.
НАЧИН НА КОРИСТЕЊЕ

Божиќен вечерен пилинг за тело со пена: нанесете ја пената на влажна кожа и масирајте додека не се раствори шеќерот, а потоа исплакнете со вода. Производот е за надворешна употреба. Божиќна вечер путер за тело: масирајте мала количина путер во кожата додека не се апсорбира целосно. Производот е за надворешна употреба.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.