NACOMI DAILY MOISTURIZING AND BALANCING TONER 100ML Тоник

Ja хидрира и тонизира кожата, враќајќи ја природната рамнотежа и рН вредноста на сувата и чувствителна кожа. Тоник збогатен со пропандиол, мултифункционален полисахарид и алантоин ја ревитализира кожата и и дава свиленкасто чувство на кожата. Благодарение на напредната активна состојка, PatcH2O® ја навлажнува и го намалува чувството на сувост и затегнатост на кожата.
Протресете пред употреба. Нанесете го тонерот на исчистеното лице со туферче, избегнувајќи го пределот околу очите. Користете го по секое миење на лицето. Избегнувајте контакт со очи. Производ за надворешна употреба.

690.00 ден

Категории: , , ,

Опис

Aqua, Glycerin, Propanediol, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Trehalose, Urea, Serine, Algin, Biosaccharide Gum-1, Pullulan, Maltodextrin, Lactic Acid, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Pentylene Glycol, Caprylyl Glycol, Disodium Phosphate, Glyceryl Polyacrylate, Sodium Hydroxide, Potassium Phosphate, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.