Промоција!

NACOMI FACE AND LIP SCRUB ORANGE 80GR Пилинг за лице и усни

Овој пилинг за лице и усни Nacomi има текстура што ќе ве изненади! Благодарение на содржината на шеќер и семе од афион, овој прекрасно освежувачки пилинг за лице и усни ги отстранува мртвите клетки на кожата за да ја измазне кожата и да ги стимулира нејзините природни процеси на обновување. Етеричното масло од портокал ја ревитализира и тонизира кожата, додека комбинацијата од 3 растителни масла (јојоба, сладок бадем и масло од семки од грозје) гарантираат дополнителен хидратантен ефект.
Нанесете го пилингот со рака на сува кожа и масирајте. Потоа ставете малку вода во рацете и исплакнете ја кожата додека продолжувате со масажата.

591.00 ден

Нема на залиха

Категории: , , , ,

Опис

Sucrose, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Alumina, Glycerin, Vitis Vinifera Seed Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Papaver Somniferum Seed, Tocopheryl Acetate, Sucrose Laurate, Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil, Aqua, Sucrose Stearate, Sucrose Palmitate, Citral, Citonellol, Limonene, Linalool, CI 15985, CI 16035, CI 75300.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.