NACOMI GLASS SKIN 50ML Крема

Совршено ја хидрира, измазнува, навлажнува и ја регенерира уморната и сува кожа. Ги намалува несовршеностите, црвенилото и зголемените пори. Кремата ја зајакнува бариерата на кожата, ја прави кожата по еластична со изедначен тен и и дава ефект на „стаклен тен“.
Нанесете мала количина од кремот на исчистеното лице и нежно масирајте. Избегнувајте контакт со очи. Производ за надворешна употреба.

960.00 ден

Категории: , , ,

Опис

Aqua, Butyrospermum Parkii Butter, Glyceryl Stearate, Olea Europaea Fruit Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Glycerin, Niacinamide, Propanediol, Trehalose, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-6 Palmitate/Succinate, Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Farnesene, Hoya Lacunosa Flower Extract, Apium Graveolens Seed Extract, Linum Usitatissimum Seed Extract, Palmitoyl Pentapeptide-4, Palmitoyl Tetrapeptide-10, Hydrogenated Lecithin, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Polysorbate 80, Cetyl Palmitate, Sorbitan Stearate, Sorbitan Trioleate, Sodium Hydroxide, Xanthan Gum, Lactic Acid, Citric Acid, Parfum, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.