NACOMI Glycolic Acid 10% Серум

30мл

399.00 ден

Нема на залиха

Категории: , ,

Опис

Вечерен пилинг серум со 10% гликолна киселина е вистинско решение за хиперпигментациите, знаците на стареење и проблематичната кожа. Ја смирува кожата и ја подобрува нејзината текстура, изедначувајки го тенот, Гликолната киселина го нормализира нивото на лачење на себум и ја намлува видливоста на порите. Во комбинација со ниацинамид, ја смирува и најиритираната кожа, контролирајќи го нивото на себумот. Благодарение на неговите својства, ја осветлува и ревитализира кожата, давајки и радиантен сјај.

Состав:

Aqua, Glycolic Acid, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Glycerin, Niacinamide, Betula Alba Juice, Sodium Bicarbonate, Xanthan Gum, Cellulose, Hectorite, Propanelyiol, Dehydroacetic Acid, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.

Како се користи:

Нанесете на чисто лице и нежно масирајте како дел од вашата вечерна рутина. Продолжете со крема. Погоден за кожа склона кон флеки и нерамномерен тен, како и за превенција на знаците на стареење.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.