NACOMI HONEY FACE MASK 50 ML Маска за лице

Маска за лице на база на Мед кој го стимулира процесот на регенерација на ткивата и обезбедува антиинфламаторно дејство. Екстрактот од лимон богат со витамини А, Б и Ц ја измазнува и ја осветлува кожата. Помага за одстранување на митисери и црнки. И дава сјај и еластичност на кожата.
Нанесете ја маската на лицето, почекајте 10-15 минути, а потоа измијте ја со млака вода.

990.00 ден

Нема на залиха

Опис

Состојки:

Aqua, Glycerin, Disteareth-100 IPDI, Propanediol, Pouteria Lucuma Pulp Extract, Citrus Grandis Fruit Extract, Citrus Limon Fruit Extract, Yeast Extract, Glycoproteins, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Sodium Hyaluronate, Sodium PCA, Glycogen, Mannitol, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Dehydroacetic Acid, Sodium Benzoate, Parfum, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Copper Gluconate

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.