NACOMI Hyaluronic Acid 10% 30ML Серум

30мл

740.00 ден

Категории: , ,

Опис

Серум базиран на 4 форми на хијалуронска киселина, кој длабоко навлегува во кожата, овозможувајќи хидратација на повеќе нивоа. Формулата е збогатена со OptimHyal™ кој ги изедначува фините линии, хидрира и и дава еластичност, Глицеринот овозможува долготрајна хидратација. И дава сјај на кожата и делува како превентива на дехидрација, црвенила и иритации.

Состав:

Aqua, Glycerin, Hydrolyzed Yeast Extract, Propaediol, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Lecithin, Xanthan Gum, Cellulose, Hectorite, Raspberry Ketone, Citric Acid, Polyglucur Acidonic, Dehydroacetic Acid, Benzyl Glycol, Benzyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.

Како се користи:

Нанесете на чисто лице со нежна масажа. По серумот продолжете со вашата стандардна рутина. Може да се комбинира со повеќето активни состојки.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.