NACOMI LIGHT CREAM FOR ACNE PRONE SKIN Крема за акни

Крема со лесна текстура и состојки кој помагаат во намалување на производство на себум, наменет за сензитивна кожа и кожа склона кон акни. Глициретинската киселина ги смирува иритациите и воспаленијата, помага во борба против акните и го намалува прекумерното лачење на себум. Ниацинамидот го забрзува заздравувањето на воспаленијата, ја намалува иритацијата и црвенилото.
Нанесете одредена количина на исчистена кожа. Оставете целосно да се впие. Избегнувајте контакт со очи. Производ за надворешна употреба.

820.00 ден

Категории: , , ,

Опис

Состојки:

Aqua, Niacinamide, Propanediol, Glycerin, Coco-Caprylate/Caprate, Propylheptyl Caprylate, Trehalose, Sodium Polyacrylate, Bisabolol, Glycyrrhetinic acid, Allantoin, Hexamidine Diisethionate, Biosaccharide gum-1, Lactic Acid, Tocopherol, Glycine Soja Oil, Tocopheryl Acetate, Maltodextrin, Parfum, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.