NACOMI Mask Against Blackheads Маска за лице

50мл

860.00 ден

Нема на залиха

Опис

Ефективно оружје во борбата со појавата на црнките и нечистите пори. Комбинација од салицилна киселина и црна глина која ја отсртанува нечистотијата од порите и ги отстранува мртвите клетки од површината на кожата, оставајќи ја мазна и чиста, Го контролира лачењето на вишокот себум, со што помага при намалување на појавата на акни и иритации. Активниот јаглен помага при темелно чистење на порите и намалување на појавата на црнките, додека витаминот б3 ја смирува кожата и го изедначува тенот и ја подобрува текстурата на кожата.

Состав:

Aqua, Cetearyl Alcohol, Bentonite, Glycerin, Niacinamide, Salicylic Acid, Coco-Caprylate/Caprate, Propylheptyl Caprylate, Vitis Vinifera Seed Oil, Hydrogenated Farnesene, Carbon Black, Potassium Cetyl Phosphate, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Glycine Soja Oil, Tocopherol, Polydextrose, Amylopectin, Propanecerin, Dehydroacetic Acid, Dextrin, Benzyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Raspberry Ketone, Benzyl Alcohol.

Како се користи:

Нанесете на чиста и сува кожа, избегнувајќи го пределот на очите и устата. Оставете да делува 15мин па исплакнете.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.