NACOMI Moisturizing Маска за лице

50мл

860.00 ден

Нема на залиха

Опис

На база на 4 форми на хијалуронска киселина со различна молекуларна маса и својства кои придонесуваат за х4 ефективност, гарантирајќи максимална хидратација. Комплекс збогатен со OptimHyal™, sweet almond oil и wheat amino acids ја омекнува, кожата, ги измазнува фините линии и брчките, давајќи и ја потребната влажност и еластичност, Благодарение на маската, и најсувата кожа ќе го врати својот сјај. Идеална за индивидуи кои користат киселини, ретиноиди и слични потентни активни состојки. Ја смирува кожата и намалува шанса за иритација од овие компоненти.

Состав:

Aqua, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Coco-Caprylate/Caprate, Niacinamide, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Hydrogenated Farnesene, Hydrolyzed Yeast Extract, Propylheptyl Caprylate, Polyglyceryl-3 PCA, Wheat Amino Acids, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyalur Acidonic, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hyaluronic Acid, Glycine Soja Oil, Panthenol, Polyglucuronic Acid, Lecithin, Tocopherol, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Hydroxyproline, Potassium Cetyl Phosphate, Propanelyiol, Sodium PCA,Dehydroacetic Acid, Raspberry Ketone, Ethylhexylglycerin, Benzyl Glycol, Potassium Sorbate, Sodium Sodiumoate, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol.

Како се користи:

Нанесете на сува и чиста кожа, оставете да делува 15мин, па потоа исплакнете.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.