NACOMI NATURAL WATERMELON FACE AND LIP SCRUB 80G Пилинг на лице и уста

Пилинг на лице и уста кој нежно ја ексфолира кожата и не ја иритира. Содржи ситно мелено семе од афион и шеќер со што го отстранува вишокот себум и мртвата кожа. Збогатен со масло од јојоба и масло од сладок бадем, обезбедува хидратација и чувство на измазнување. Соодветен за секој тип на кожа.
Нанесете одредена количина, нежно масирајте и исплакнете со млака вода.

680.00 ден

Категории: , , ,

Опис

Sucrose, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Alumina, Glycerin, Vitis Vinifera Seed Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Papaver Somniferum Seed, Tocopheryl Acetate, Sucrose Laurate, Parfum, Aqua, Sucrose Stearate, Sucrose Palmitate, Linalool, Limonal, Hexyl Cinnamon Geraniol, Citronellol, Citral, Farnesol, Benzyl Alcohol, Ammyl Cinnamal, CI 75470.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.